Prezenty dla niego – stylowe, zabawne czy może formalne?

Prezenty dla niego

Prezenty dla niego

Wbrew powszechnej opinii, mężczyźni lubią być obdarowywani niemal tak samo jak kobiety. Nasza kultura wyuczyła nas, że to facet kupuje prezenty, ale jest kilka okazji, w których to i dziewczyna może wykazać się gestem dla swojego ukochanego… albo przyjaciela. Ważnym jest, by rozsądnie wybrać podarunek dla odpowiedniej osoby. Inne prezenty powinien otrzymywać starszy Pan, inne chłopak z sąsiedztwa, a zupełnie inne – przyjaciel od najmłodszych lat. Sztuka dobierania odpowiednich prezentów jest jednym z najważniejszych społecznych umiejętności i pozwoli nam zaskarbić sobie sympatię, co z czasem… może wrócić do nas w jakiejś formie.

 

Prezenty dla niego –  Gentlemana

Dojrzały gentleman nie pogardzi dobrym alkoholem – powinniśmy jednak dobierać trunek odpowiednio, nie sięgać po rzeczy ograne, tanie i proste – jeśli chcemy zwrócić na siebie uwagę i kupić Whisky, lepiej wybrać mniejszą butelkę, ale lepszego i droższego trunku. Podobnie sprawa ma się z kosmetykami. Przy ich doborze też trzeba być ostrożnym – ekskluzywne wody kolońskie są w porządku, ale dezodoranty mogą być odebrane jako mało przyjemna aluzja. W przypadku kompletnego braku pomysłu, dobre wino jest zawsze dobrym wyborem.

Prezenty dla niego – entuzjastę popkultury lub gier

Jeśli obdarowany Pan jest wielkim entuzjastą najnowszych trendów w kinie czy grach wideo, możemy postarać się o jakiś popkulturalny gadżet. Reprodukcja plakatu z jego ukochanego filmu lub okładki komiksu, zamknięta w antyramie to oszczędny prezent, ale może okazać się strzałem w dziesiątkę. Ostatnimi czasy, bohaterowie seriali science-fiction, superbohaterowie i postacie książkowe pojawiły się z popularnych sklepach z odzieżą. T-Shirt lub bluza wywołają niesamowitą radość na twarzy przyjaciela czy chłopaka. Powinniśmy unikać filmów lub gier, chyba że doskonale zdajemy sobie sprawę z gustu i nie narazimy się podarowując znienawidzony film albo taki, który już posiada na trzech różnych nośnikach. Figurki i reprodukcje przedmiotów z filmu lub gry (jak grzybek z Super Mario Bros. albo portfel z Pulp Fiction) są najprawdopodobniej najlepszym rozwiązaniem.  Dobre są także inne materiały reklamujące daną markę – kubki, stylowe długopisy czy czapki.

prezenty dla niego – dalszego znajomego.

Jeśli nie mamy konkretnego pomysłu na prezent, gdyż nie jesteśmy w żadnej bliskiej relacji z obdarowanym i zwyczajnie nie wiemy co może mu się podobać – dobrze jest sprawić mu coś drobnego, szczególnie  jeśli sekretnie jest obiektem naszej sympatii. Zbyt drogie prezenty są przytłaczające i – choć obdarowany tego na pewno nie da po sobie poznać – mogą być źle odebrane. Najlepiej podarować coś, co można polecić – swój ulubiony film, książkę albo coś żartobliwego – śmieszna czapka, koszulka albo gadzet, które z łatwością można znaleźć w galeriach handlowych. Można również znaleźć w internecie usługę oferującą przygotowanie tabliczki czekolady z własnym napisem – to prezent, który powinien spodobać się każdemu, niezależnie od osobistego gustu. Dobre są też drobne rzeczy, które będą przydatne, takie jak podstawka na USB podgrzewająca kubek z kawą.