Upominki reklamowe – warto pokusić się na bardziej ekskluzywne?

Upominki reklamowe

Upominki reklamowe

Dbanie o klienta powinno być dzisiaj ważnym priorytetem dla każdej szanującej się firmy. Klienci warci są dzisiaj na wagę złota i prawda jest taka, że to oni powinni dyktować nam warunki. Nie można bowiem zapominać o tym jak trudna jest sytuacja gospodarcza. Zarobki w naszym kraju nie są zbyt wysokie, a koszty życia stale rosną. W efekcie portfele klientów są coraz uboższe, a firma powinna oferować swoje usługi za niewielkie pieniądze, które jednak wciąż trzymają wysoką jakość. Klient staje się coraz bardziej wybredny i zatrzymanie go przy sobie jest niezwykle trudne. Z tego właśnie powodu jeśli tylko mamy jakichś stałych klientów którzy często odwiedzają naszą firmę i zostawiają w nich sporo pieniędzy to warto ich odpowiednio wynagrodzić.Jest wiele sposobów na to, aby promować swoich stałych klientów. Po pierwsze na pewno można im oferować różnego rodzaju rabaty i zniżki. Po drugie jeśli jest to na przykład firma internetowa to możemy dla takich osób mieć ofertę zupełnie darmowej wysyłki. Dla internetowych firm darmowa wysyłka to świetna forma promocji. Wiele osób będzie dużo chętniej u nas kupowało, pod warunkiem oczywiście, że darmowa wysyłka nie przekłada się na wyższą cenę naszych zakupów. Ludzie naprawdę nie dają się już złapać na taki zabieg. Są jednak także upominki reklamowe, które warto wziąć pod uwagę.

Dla stałych klientów naprawdę powinniśmy kupić upominki reklamowe dużo bardziej ekskluzywne. Z pewnością nie ma ich aż tak dużo, żeby nasz firmowy budżet nie wiadomo jak mocno na tym ucierpiał. Mogą to być eleganckie ubrania, portfele, może jakieś ładne parasole, a dla kobiet nawet drobna biżuteria.

Takie Upominki reklamowe można rozdawać tym ludziom nawet tylko raz w roku. Najlepszym do tego czasem jest koniec roku, czyli przed świętami Bożego Narodzenia lub tuż przed Nowym Rokiem. Upominek powinien stanowić niejako nagrodę za bycie stałym klientem i jednocześnie zachętę do tego, aby zostać z naszą firmą na kolejny rok. Dbanie o stałych klientów jest naprawdę niezwykle istotne.